Jarní osení

P r o j e k t   č. 4

Jarní osení

 

Cílem projektu je připravit si vhodnou jarní dekoraci a uvědomit si, jak rychle je osení schopno narůst. Tento projekt je vhodný i pro menší děti, protože osení roste rychle, doslova dětem před očima. Také vyžaduje minimální péči. Na tomto projektuje možno dětem ukázat, co všechno potřebují rostliny k růstu a potom o tom si o tom vyprávět.

 

Do připravené nádoby nasypat substrát, do něj vysít osení, lehce přitlačit, „pocukrovat“ substrátem a pravidelně zavlažovat, nejlépe rozprašovačem. O klíčící semena se budou děti starat, pozorovat je.

Formou pokusu dětem vysvětlit, co všechno potřebují rostliny k růstu: jednu nádobu nezalévat vůbec, druhou nádobu umístit do tmy, třetí nádobu dát někam hodně do chladu. O čtvrtou se pečlivě starat.

 

Úkol pro děti: ozdobit si nádoby, v nichž osení pěstují (udělat ozdobný přebal), vyrobit si ozdobné zápichy do osení (různé jarní motivy na špejli, vrbové proutí, pentle, malovaná vajíčka). Takto vyzdobenými aranžmá vyzdobit školku, každé dítě si odnese svůj „výtvor“ domů.

Agro CS
Aktuality