top of page
Image by Paige Cody

Co je u nás nového...

 

Žádost o závěrečné zprávy

15. října 2019

9:00

Blíží se konec roku 2019 a to znamená jediné - rádi bychom znali výsledky vašeho pěstování :) Zasílejte, prosím, své závěrečné zprávy doplněné o fotografie na e-mail: malyzahradnik@agrocs.cz do 7.1.2020. Těšíme se na další spolupráci v roce 2020!

Spustili jsme nový web!

29. srpna 2019

10:25

Nový web Malého zahradníka je tu! Oproti starému webu přibyla spousta nových informací a ukázek, aby se školky mohly navzájem inspirovat a případně i vypomoci. Kromě nového designu zde naleznete i fotografie z návštěv a dalších akcí spojených s programem. Věříme, že nový web pro Vás bude přehledný, hravý a hlavně užitečný :) 

Navštívila nás Žacléřská školka

25. října 2019

8:30

Dne 23.10. jsme provedli mateřskou školu Žacléř po našem areálu. Děti poznali jednotlivé suroviny, které obsahují naše výrobky, s nimiž ve školce pracují, mohli nahlédnut do velkého nakladače a dozvěděli se spoustu zajímavých informací o firmě a historii rašeliny. Momentky z exkurze naleznete ve Fotogralerii. Pokud by i Vaše školka měla zájem o exkurzi  u nás, neváhejte nás kontaktovat (počet exkurzí je však omezený). 

Omezení pěstitelské sezóny ve školkách 2020

20. května 2020

10:33

Tento školní rok je bohužel vzhledem ke koronavirové situaci a omezení provozu školek pro Malého zahradníka smutnější. :( Pomalu se však společně vracíme do "starých kolejí" a jsme připraveni s vámi rozvíjet základy o zahradničení ve školkách a vztah dětí k přírodě. Rádi vám se vším pomůžeme a na závěrečných zprávách za tento rok nebudeme trvat! :) Přejeme především pevné zdraví a mnoho pěstitelských úspěchů!

Vítáme nové školky pro sezónu 2020

3. ledna 2020

12:39

V minulých dnech probíhalo vyhodnocování všech žádostí o zařazení do projektu Malý zahradník na příští sezónu. Sešlo se nám opravdu mnoho žádostí, ale všechny školky bohužel přijmout nemůžeme. :) Jsme tak rádi, že se náš program mohl rozrůst o 10 dalších školek ze všech koutů republiky. Všem ostatním školkám, které nebyly vybrány, děkujeme za zájem, bude na ně brán zřetel při dalším výběru v příštích sezónách. 

S novou sezónou přicházejí novinky

4. ledna 2021

12:15

Odstartovali jsme novou sezónu a připravili jsme si pro vás spoustu novinek! Tou nejdůležitější je změna vize Malého zahradníka. Stále bychom rádi s dětmi poznávali tajemství přírody, naučili je budovat vztah k zahrádce, rostlinám, ale zároveň chceme, abychom přírodě vrátili vše, co pro nás dělá - a to pěstovat bez chemie, vrátit se ke "kořenům". Nositelkou této myšlenky je naše produktová řada Agro NATURA. Ta si klade za cíl zachovat přírodní bohatství naší země, nakládat s rostlinami moudře a citlivě, brát si z přírody jen to, co smíme, aby ona v budoucnu nepřestávala dávat nám. Proto budou Malý zahradníci od tohoto roku pěstovat jen s řadou Agro NATURA. Věříme, že nejen děti, ale i paní učitelky s rodiči potěší, že si mohou vypěstovat BIO rajčátko či BIO jahůdky snadno a hravě! Více o této řadě naleznete zde.

Dále se děti mohou těšit na nové pracovní pomůcky, díky kterým se naučí poznávat a pamatovat si rostlinky, které rostou na jejich školní zahrádce. Také chystáme pro rodiny a přátelé školek slevové kódy na naše výrobky, aby mohli i doma pěstovat s našimi značkami. Klademe se za cíl, aby i rodiče se zapojili do programu a nejen motivovali své děti k pěstování a poznávání zahrady a přírody. Můžete se těšit na nové programy, které budou opět volitelné. Přesto bychom byli rádi, kdyby školky podle nich pracovali a především naučili děti pěstovat od semínky a poznali tak taje klíčení rostlinky. 

 

Tento  rok bude pro nás především poznávací. Budeme se snažit monitorovat, jak jsou školky s organickým pěstování spokojeni, jak tomuto typu pěstování mohou uzpůsobit prostory školky a jak se děti zapojují. Uvítáme jakékoli námitky i názory, budeme se snažit přizpůsobit všem školkám. Děkujeme a těšíme se na vaše pěstitelské úspěchy! :)

bottom of page