top of page
shutterstock_1579105.jpg

Slunečnice

Určeno pro období: jaro - podzim

Kalendář: výsev duben - květen

Cílem projektu je vypěstovat slunečnici a její semínka potom použít v zimě jako krmivo pro ptáčky do krmítka. Děti by si měly uvědomit, jak je v přírodě všechno propojené.

 

Učitelky dětem pustí některou z písniček o Slunečnici (I. Zemánková – Tak jako slunečnice) a potom vyprávějí dětem, proč se slunečnice točí za sluncem, že jsou rostliny, které je třeba pěstovat na přímém slunci, naopak některé vyžadují stinné stanoviště. Rozdíl mezi jednoletkami, trvalkami, …

 

Společně si každé z dětí zasadí 1-2 semínka slunečnice a vypěstuje si svou vlastní rostlinu. Děti ji mohou vysadit na společný záhon nebo si je nechají v kontejnerech, příp. odnesou domů. Mohou soutěžit, komu vyroste nejvýš, mohou zkusit vypěstovat různé kultivary.  Po odkvětu vysbírají slunečnicová semínka, usuší a schovají na zimu – pak je budou dávat ptáčkům do krmítka a pozorovat je.

 

Úkol pro děti: slunečnice je motivem slunce, léta. Jaké symboly by se daly přiřadit k ostatním ročním obdobím? Namalovat je nebo vystříhat a udělat koláž.

 

Doporučené pomůcky pro 10 dětí:

 

NATURA Substrát Bylinková zahrádka a výsev 10 l    1 ks

NATURA Substrát pro celou zahradu 50 l                  1 ks

bottom of page